Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

MERAK ETTİKLERİNİZİ CEVAPLADIK

Müşterilerimiz tarafından bizlere daha önce iletilen soruları bir araya getirdik. Sıkça Sorulan Sayfamız üzerinden sektörümüz hakkında merak edilen sorulara ulaşabilir koalylıkla destek alabilirsiniz.

Merak Ettikleriniz

Eğitim almak istedikleri konudaki gerekli koşulları sağlayan, kurslarımıza katılarak 5188 sayılı kanun kapsamında eğitim alıp emniyet müdürlüğü tarafından düzenlenen sınavlara giren ve başarılı olan herkes özel güvenlik görevlisi olabilir.

Silahsız özel güvenlik olmak için kayıt şartları özet olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, yeterli sağlık şartlarına haiz olmak ve en az ilköğretim mezunu olup 18 yaşını doldurmuş olmak şeklinde sıralanabilir.

Silahlı özel güvenlik olmak için kayıt şartları özet olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, yeterli sağlık şartlarına haiz olmak ve en az lise mezunu olup 21 yaşını doldurmuş olmak şeklinde sıralanabilir.

Silah fark eğitimlerimize katılarak gerekli sınavı geçtiğiniz taktirde silahlı bir özel güvenlik görevlisi olabilir, maaş ve iş bulma olanaklarınızı geliştirebilirsiniz.

ASLANEGE'YE SOR